poezja proza esej rozmowy recenzje felietony
 
filozofia
teoria literatury
socjologia
psychologia
antropologia
poczta literacka
sztuka
muzyka
teatr
film
wydarzenia
okno na świat
polska z zewnatrz
ksiazki_nadeslane
spotkanie z Tadeuszem Konwickim
10 maja, Klub "Goście gazety", Warszawa

Informacja prasowa                                        Warszawa, 06 maja 2010r.

SPOTKANIE Z TADEUSZEM KONWICKIM
W KLUBIE „GOŚCIE GAZETY"

Z okazji wydania przez Agorę serii „Książki wybrane" Tadeusza Konwickiego, w poniedziałek, 10 maja o godz. 19.00 w Warszawie w ramach Klubu „Goście Gazety" odbędzie spotkanie z pisarzem. Poprowadzi je Tadeusz Sobolewski.

Seria „Książki wybrane" Tadeusza Konwickiego obejmuje wszystkie najważniejsze utwory prozatorskie pisarza - po raz pierwszy drobiazgowo zrekonstruowane na podstawie rękopisów, z przywróconymi fragmentami wyciętymi przez cenzurę. Wszystkie zmiany zostały uzgodnione z Autorem. W 12 tomach serii ukaże się 17 tytułów, m.in. „Mała Apokalipsa" - najbardziej znana na świecie książka Konwickiego; „Bohiń" - jedna z najpoczytniejszych i najpiękniejszych, a także „Wniebowstąpienie", „Sennik współczesny", „Zwierzoczłekoupiór", „Kalendarz i klepsydra", „Nic albo nic", „Kronika wypadków miłosnych", „Wschody i zachody księżyca", „Rojsty".

Suplementem do serii jest audiobook z „Wniebowstąpieniem" czytanym przez Andrzeja Łapickiego, który jest dołączony do publikowanej po raz pierwszy pracy Jana Walca pt. „Tadeusza Konwickiego przedstawianie świata".

Seria, przygotowana przez Agorę w ramach Biblioteki Gazety Wyborczej, to pierwsze zbiorowe wydanie dzieł Tadeusza Konwickiego. Dodatkowym jej atutem są ilustracje - m.in. nigdy niepublikowane (jak w wypadku „Dziury w niebie" czy „Sennika współczesnego”) rysunki Danuty Konwickiej, żony pisarza, oraz jego samego.

Z okazji wydania serii, 10 maja (w najbliższy poniedziałek) w Klubie „Goście Gazety" (Warszawa, ul. Czerska 8/10 - wejście od ul. Czerniakowskiej) odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Konwickim zatytułowane „Moje małe apokalipsy". Poprowadzi je Tadeusz Sobolewski. Wstęp wolny.

Seria „Książki wybrane” Tadeusza Konwickiego jest dostępna w kioskach, salonach Empik, księgarniach, w sprzedaży wysyłkowej na www.kulturalnysklep.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 130 000.
Szósty tom „Kalendarz i klepsydra; Kompleks polski" ukaże się 12 maja. W przedpremierowej sprzedaży będzie go można nabyć w trakcie spotkania 10 maja. Kolejne będą w sprzedaży co środa.
Tomy 1 i 2 są dostępne w ponownej sprzedaży w Empiku.

Patronami medialnymi serii są „Gazeta Wyborcza” i Radio TOK FM.

Dodatkowe informacje - Biuro prasowe Agory SA
tel. (+48) 00 22 555 43 92 faks: (+48) 00 22 555 72 20
e-mail: press@agora.pl   www.agora.pl

 

 

FOKK PZU

 

dekada literacka
prenumerata
sprzedaz_wysylkowa
numery_archiwalne
napisz do nas