poezja proza esej rozmowy recenzje felietony
 
filozofia
teoria literatury
socjologia
psychologia
antropologia
poczta literacka
sztuka
muzyka
teatr
film
wydarzenia
okno na świat
polska z zewnatrz
ksiazki_nadeslane
Pora Reportażu
17-22 listopada 2009

PORA REPORTAŻU (17-22 listopada 2009)

BIAŁYSTOK

18 listopada, środa

17:00 Spotkanie z reporterem: Jacek Hugo-Bader

Prowadzi: Andrzej Bajguz

19.30 Kto trąba? Quiz okołoliteracki

Prowadzi: Damian Kudzinowski

Klubokawiarnia Kopiluwak, ul. Sienkiewicza 9

 

19 listopada, czwartek

18:00 Spotkanie z reporterem: Włodzimierz Nowak

Prowadzi: Marek Kochanowski

Klubokawiarnia Kopiluwak, ul. Sienkiewicza 9

 

20 listopada, piątek

17:00 Opisywanie Azji

Uczestniczą: Max Cegielski, Wojciech Górecki, Krzysztof Mroziewicz

Prowadzi: Krzysztof  Boroda

19.30 Tutaj projekt. Z pogranicza Europy i Azji - reportaż muzyczny

Klubokawiarnia Kopiluwak, ul. Sienkiewicza 9

BIELSKO-BIAŁA

 

18 listopada, środa

17:00 Opisywanie Izraela

Uczestniczą: Anka Grupińska, Paweł Smoleński, Eli Barbur

Prowadzi: Agnieszka Sabor

Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

 

19 listopada, czwartek

17:00 Spotkanie z reporterem: Lidia Ostałowska

Prowadzi: Dariusz Kortko

Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

 

20 listopada, piątek

11:00 Tropem Melchiora Wańkowicza

Rozmowa z Aleksandrą Ziółkowską- Boehm

17:00 Spotkanie z Peterem Godwinem

Prowadzi: Marcin Wilk

Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

 

GDAŃSK

19 listopada, czwartek

18:00 Opisywanie Rosji

Uczestniczą: Krystyna Kurczab-Redlich i Jacek Hugo-Bader

Prowadzi: Roman Daszczyński

Czytelnia Książek WiMBP w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6

 

20 listopada, piątek

18:00 Spotkanie z reporterem: Paweł Smoleński

Prowadzi: Przemysław Gulda

WiMBP Filia nr 2 Gdańsk-Oliwa, Op. Jacka Rybińskiego 9

 

KRAKÓW

17 listopada, wtorek

18:30 Przeczytane w tłumaczeniu

Spotkanie z debiutującymi tłumaczami z języków europejskich, którzy tym razem zaprezentują fragmenty najnowszej literatury faktu, w Polsce jeszcze nieznanej. 

Prowadzi: Sława Lisiecka

Uczestniczą: Katarzyna Bena, Agnieszka Gadzała, Artur Kożuch, Marta Stasiak

Instytut Goethego, Rynek Główny 20

19:00 Bałkany – męskie życie

Wernisaż wystawy fotografii i pokaz zdjęć Anny Hakiel

Café Szafé, ul. Felicjanek 10

 

18 listopada, środa

19:00 Spotkanie z reporterem: Wojciech Tochman

Prowadzi: Katarzyna Janowska

Café Szafé, ul. Felicjanek 10

 

19 listopada, czwartek

18:00 Spotkanie z Peterem Godwinem i Wojciechem Albińskim

Prowadzi:  Wojciech Tochman

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny

19:00 Inny Afganistan – Bartłomiej Tofel

Prezentacja zdjęć z Korytarza Wachańskiego: Afganistan bez wojny, Talibów i Mudżachedinów

Café Szafé, ul. Felicjanek 10

 

20 listopada, piątek

19:00 Tropem Melchiora Wańkowicza

Z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm rozmawia Dorota Kozicka

Café Szafé, ul. Felicjanek 10

 

21 listopada, sobota

19:00 Spotkanie geograficzne: Ameryka Łacińska

Uczestniczą: Artur Domosławski i Roman Warszewski

Prowadzi: Marta Kania

Café Szafé, ul. Felicjanek 10

 

22 listopada, niedziela

19:00 W podróży na Wschód. Moskwa-Kazań-Samara

Prowadzi: Anna Sidorowicz

Café Szafé, ul. Felicjanek 10

 

POZNAŃ

18 listopada, środa

18:00 Spotkanie z reporterem: Mariusz Szczygieł

Prowadzi: Agnieszka Wolny-Hamkało

Księgarnia Bookarest, Stary Browar (Dziedziniec Sztuki), ul. Półwiejska 42

 

19 listopada, czwartek

18:00 Opisywanie Afryki

Uczestniczą: Wojciech Jagielski, Olga Stanisławska, Adam Leszczyński

Prowadzi: Anna Gruszecka

Księgarnia Bookarest, Stary Browar (Dziedziniec Sztuki), ul. Półwiejska 42

 

20 listopada, piątek

18:00 Spotkanie z Wojciechem Albińskim

Prowadzi: Marta Mizuro

Księgarnia Bookarest, Stary Browar (Dziedziniec Sztuki), ul. Półwiejska 42

 

21 listopada, sobota

18:00 Świat poprzez reportaż: od PRL do dziś

Rozmawiają Teresa Torańska i Włodzimierz Nowak

Księgarnia Bookarest, Stary Browar (Dziedziniec Sztuki), ul. Półwiejska 42

 

WARSZAWA

17 listopada, wtorek

18:30 Jak zmieniła się Polska przez ostatnie 20 lat.

Spotkanie z autorami antologii 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła.

Uczestniczą: Irena Morawska, Joanna Sokolińska, Joanna Wojciechowska, Karol Podgórski, Włodzimierz Nowak , Wojciech Staszewski, Edyta Gietka, Ewa Winnicka, Witold Szabłowski, Marcin Kołodziejczyk, Anna Fostakowska, Wojciech Bojanowski, Paweł Piotr Reszka, Jacek Antczak, Artur Pałyga, Lidia Ostałowska, Tomasz Kwaśniewski, Katarzyna Surmiak-Domańska, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Grzegorz Sroczyński, Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł.

Prowadzi: Roman Kurkiewicz

Traffic Club, ul. Bracka 25

 

18 listopada, środa

19:00 Spotkanie z Peterem Godwinem, Wojciechem Albińskim i Wojciechem Jagielskim

Prowadzi: Miłada Jędrysik

Klub Goście Gazety, ul. Czerska 8/10

 

19 listopada, czwartek

18:30 Przeczytane w tłumaczeniu

Spotkanie z debiutującymi tłumaczami z języków europejskich, którzy tym razem zaprezentują fragmenty najnowszej literatury faktu, w Polsce jeszcze nieznanej. 

Prowadzi: Małgorzata Buchalik

Uczestniczą: Paulina Horbowicz, Tomasz Klimkowski, Dorota Kwinta i Dorota Rozmarynowska-Enzanza

Instytut Słowacki, ul. Krzywe Koło 12/14a

 

 

 

 

FOKK PZU

 

dekada literacka
prenumerata
sprzedaz_wysylkowa
numery_archiwalne
napisz do nas