poezja proza esej rozmowy recenzje felietony
 
filozofia
teoria literatury
socjologia
psychologia
antropologia
poczta literacka
sztuka
muzyka
teatr
film
wydarzenia
okno na świat
polska z zewnatrz
ksiazki_nadeslane
Otwarcie w Porcie
23 września, Port Literacki, Wrocław

Otwarcie w Porcie

W środę 23 września "Otwarcie w Porcie", inauguracja nowego sezonu w Biurze Literackim. W księgarni Port Literacki premiera książek Piotra Matywieckiego i Agnieszki Mirahiny, prezentacja arkuszy poetyckich pięciu laureatów tegorocznego "Połowu" oraz pierwsze spotkanie z cyklu Pogotowie Poetyckie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 prezentacją książki Piotra Matywieckiego "Zdarte okładki. Wiersze z lat 1965-2009", na którą składa się niemal cały dorobek poetycki Autora z lat 1965-2009: jedenaście książek i kilkaset wierszy na niemal siedmiuset stronach! 

Agnieszka Mirahina, tegoroczna laureatka projektu "Połów", przedstawi utwory z debiutanckiego "Radiowidma". Czy sprawdzi się przepowiednia Jacka Gutorowa, że jest to tom "mocny, soczysty i niełatwy – nie przyciągnie tłumów wielbicieli i wielbicielek, ale będzie miał wiernych czytelników, swoją małą, hermetyczną wspólnotę"? Pierwszą okazją, aby się o tym przekonać, będzie spotkanie z poetką.

Wystąpienie pięciu autorów arkuszy opublikowanych w ramach tegorocznego "Połowu" – Marcina Biesa, Rafała Gawina, Mateusza Partyki, Bartosza Sadulskiego, Krzysztofa Szeremety – odbędzie się w audiowizualnej oprawie. Sylwetki i twórczość autorów "Atrapizmu", "Przymiarek", "Wieży myśliwych", "Artykułów pochodzenia zwierzęcego" oraz "Długiego dystansu" przybliżą fragmenty programu "Poezjem".

Wrzesień to początek nowego sezonu w Biurze Literackim, a zatem i start projektów prowadzonych przez Wydawnictwo. Roman Honet, pełniący w tym sezonie dyżur w biurowej poradni dla piszących, zainauguruje działalność Pogotowia Poetyckiego. Inaczej niż w ubiegłych latach, konsultacje z wybranymi autorami odbędą się w księgarni Port Literacki przed spotkaniem autorskim, o godz. 15.00!

Do księgarni Port Literacki przy pl. Teatralnym 5 we Wrocławiu zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników dobrej literatury, twórców stawiających pierwsze kroki w pisaniu i oczekujących życzliwej i profesjonalnej porady oraz wszystkich poszukujących inspirujących wydarzeń po przedłużającym się sezonie ogórkowym!


Szczegółowy program imprezy >>>
http://biuroliterackie.pl/imprezy/czytaj.php?co=783

 

 

FOKK PZU

 

dekada literacka
prenumerata
sprzedaz_wysylkowa
numery_archiwalne
napisz do nas